Meble Gdzie znaleźć przewoźnika (poradnik kurierski)

kurier paczka 1 kg

kurier orlenpaczka logoOrlen Paczka

od 10,52

ORLENpaczka

kurier paczkomaty logoPaczkomat®

od 14,50

Paczkomaty

Przejdź do strony głównej i porównaj ceny najlepszych brokerów kurierskich porównywarka cen

Meble Gdzie znaleźć przewoźnika


przewoźnik • meble • aukcje • giełda przesyłek


Jeżeli mebli nie można wysłać zwykłym kurierem, należy znaleźć innego rodzaju przewoźnika - takiego, który dysponuje odpowiednio dużą przestrzenią ładunkową, który operuje na danej trasie, ma wolne terminy, a w końcu jest w stanie zaoferować atrakcyjną cenę przewozu.

Gdzie znaleźć przewoźnika do przewozu mebli ?


Podobnie jak w wielu innych sprawach, rozwiązaniem tego problemu są serwisy internetowe – giełdy transportowe i aukcje przesyłek. Te pierwsze, to narzędzia bardziej dla profesjonalnych firm, zlecających duże ładunki. Natomiast aukcje transportowe są idealnym rozwiązaniem właśnie dla przewozów okazjonalnych, zlecanych przez małe firmy i przez osoby prywatne.

Aukcje transportowe


Zasada ich działania jest bardzo prosta:

1) Wysyłający określa, co chciałbym przewieźć, kiedy i na jakiej trasie. Wystawia bezpłatnie swoje ogłoszenie np. „transport sofy z Wrocławia do Szczecina, w terminie ok.. 20 maja”.

2) Na takie ogłoszenie odpowiadają przewoźnicy, którzy już i tak mają zaplanowane w tych dniach przejazdy na tej lub podobnej trasie i podają proponowany termin oraz - co najważniejsze – cenę. Przy czym podana cena jest widoczna również dla innych przewoźników zainteresowanych tym zleceniem. Dzięki czemu mogą oni konkurować ze sobą właśnie ceną lub dopasowaniem terminu, do tego, który najbardziej odpowiada wysyłającemu.

3) W efekcie otrzymujemy do wyboru kilka ofert z atrakcyjnymi cenami i samodzielnie wybieramy tę, która najbardziej odpowiada.

Zleć transport mebli lub przeprowadzkę

Bezpieczeństwo przewozu mebli


Serwis udostępnia do wydrukowania list przewozowy, który po wypełnieniu zawiera dane przewoźnika, dane zlecającego, opis usługi, czyli przedmiot przewozu, datę, trasę, adres docelowy i cenę usługi. Tak wypełniony list przewozowy stanowi umowę przewozu i zabezpiecza prawa i obowiązki obu stron.

Dodatkową zaletą jest fakt, że serwis aukcji przesyłek, udostępnia opinie na temat przewoźników, które wystawili im ich poprzedni klienci – działa to na zasadzie takiej samej jak komentarze kupujących na Allegro. Dzięki temu mamy również możliwość zweryfikowania rzetelności danego przewoźnika jeszcze na etapie selekcji ofert, a ten wybrany przez nas, na pewno postara się, aby również zasłużyć na kolejną pozytywną opinię od nas.


Czytano: 33936 razy


Opracowanie własne: Kamil Kostrzewa, Kurierem.pl

Kopiowanie - w całości lub części - bez zgody autora stanowi naruszenie prawa.

Chesz wykorzystać tekst na swojej stronie? Skontatkuj się z Kurierem.pl


clicktransNajpopularniejsze tematy w poradniku:


» COD, przesyłka pobraniowa

» Przesyłka niestandardowa

» Sprawdzenie zawartości

» Nadanie w Sobotę

» Operator wirtualny, broker kurierski

» Kurier do przewozu mebli

» Sprawdzenie tożsamości odbiorcy

» Sprawdzenie przesyłki art. 544 KC

» Ubezpieczenie przesyłki kurierskiej

» Doręczenie w sobotę