Jak to działa?

Przeprowadzki zagraniczne (poradnik kurierski)

kurier paczka 1 kg

kurier paczkomaty logoPaczkomaty

od 12,60

Paczkomaty

kurier orlenpaczka logoORLENpaczka

od 7,60

ORLENpaczka

Przejdź do strony głównej i porównaj ceny najlepszych brokerów kurierskich porównywarka cen

Przeprowadzki zagraniczne


przeprowadzki • transport • •


Wraz otwarciem rynków pracy w UE dla Polaków, od wielu lat mamy do czynienia z wyjazdami do pracy, m.in. do Anglii, Irlandii, Niemiec, Francji. W wielu przypadkach wyjazdy mają charakter stały i prędzej czy później kończą się decyzją o całkowitej przeprowadzce do innego kraju – lub przeciwnie, po latach spędzonych na emigracji, Polacy decydują się na powrót do Polski wraz ze zgromadzonymi tam przedmiotami.

Taka operacja z reguły nie ogranicza się do kilku przedmiotów, które możemy wysłać kurierem, czy przewieźć we własnym zakresie – nawet z pomocą znajomych. Zwłaszcza, jeżeli miejsce zamieszkania zmienia cała, kilkuosobowa rodzina, mamy do czynienia z prawdziwą przeprowadzką – począwszy od dużej ilości rzeczy osobistych, przedmiotów codziennego użytku, sprzętu TV i AGD, zabawki dzieci, a nierzadko też najpotrzebniejsze czy bardziej wartościowe meble lub inne elementy wyposażenia domów i mieszkań.

W takich sytuacjach, zarówno ze względu na skalę operacji, jak i często okoliczności organizacyjne – np. konieczność przewiezienia wszystkiego w jednym czasie, niemożliwe staje się szukanie okazji i wysyłanie mniejszych partii przedmiotów.

Organizujemy typową przeprowadzkę np. do Anglii.


W tym celu musimy znaleźć przewoźnika, który po pierwsze:

- dysponuje odpowiednio dużym samochodem
- jest dyspozycyjny w pasującym nam terminie
- zaproponuje przystępną cenę.

Wynajem samochodu do przeprowadzki… przy takich odległościach nie jest to najlepszy pomysł. Taki samochód musi przecież pojechać i wrócić, łącznie pokonując kilka tysięcy kilometrów, w dużej mierze po płatnych autostradach, a w przypadku transportu na Wyspy dochodzą jeszcze dodatkowe koszty związane z przeprawą – promem lub tunelem pod kanałem La’Manche. Niezależnie jednak od kierunku – czy to Anglia czy Hiszpania lub nawet bliżej położone Niemcy lub Francja – musimy liczyć się z tym, że sami pokryjemy całkowite koszty przejazdu, a te naprawdę mogą być poważną sumą.

Jak zrobić przeprowadzkę taniej?


Rozwiązaniem może być skorzystanie z transportów łączonych. Czyli znalezienie przewoźnika, który operuje na danej trasie, wykonuje inne zlecenia, ale dysponuje jeszcze odpowiednio dużą, wolną przestrzenią ładunkową. Taki przewoźnik i tak już ma zaplanowany kurs w danym kierunku i musi ponieść związane z nim koszty. Zapewne już ma, albo poszukuje też możliwości innego załadunku w drogę powrotną. Zobacz gdzie znaleźć taki transport

Tym samym nasze zlecenie nie jest jedynym, które musi przewoźnikowi pokryć koszty i dać zarobek. Jeżeli więc pojawi się okazja, aby dobrać dodatkowy ładunek, to z pewnością będzie zainteresowany, ale zaproponuje dużo niższą cenę, i sam przy tym zyska dodatkowy przychód.. Dla nas cena za taki transport będzie stanowiła ułamek całkowitego kosztu jaki musielibyśmy ponieść przy organizacji takiego przewozu transportem wiozącym tylko nasze rzeczy


Czytano: 3601 razy


Opracowanie własne: Kamil Kostrzewa, Kurierem.pl

Kopiowanie - w całości lub części - bez zgody autora stanowi naruszenie prawa.

Chesz wykorzystać tekst na swojej stronie? Skontatkuj się z Kurierem.pl


Transport mebli i przeprowadzki

Kurier do przewozu mebli

Jeżeli kurier nie weźmie mebli

Transport mebli

Meble Gdzie znaleźć przewoźnika

Ile kosztuje przewiezienie mebli.

Przeprowadzki zagraniczne

Tani transport do przeprowadzki


Transport mebli

Serwis aukcji transportowych:

clicktransNajpopularniejsze tematy w poradniku:

COD, przesyłka pobraniowa

Przesyłka niestandardowa

Sprawdzenie zawartości

Nadanie w Sobotę

Operator wirtualny, broker kurierski

Sprawdzenie tożsamości odbiorcy

Sprawdzenie przesyłki art. 544 KC

Kurier do przewozu mebli

Ubezpieczenie przesyłki kurierskiej

Doręczenie w sobotę